Mazda CX-5 e gjitha e re
 • SUV


Mazda CX-5 e gjitha e re - Një dimension i ri i kënaqësisë ngarje

Drive together, të gëzojmë së bashku

Me Mazda CX-5 e gjitha e re futeni ne nje dimension te ri te kenaqesise nga makina. E rishikuar teresisht brenda dhe jashte, SUV-i yne i ri i segmentit te mesem,eshte i rehatshem dhe emocionues ne udhetim, dhe kjo edhe per pasagjerin gjithashtu. Dizajnuar dhe projektuar për të festuar udhëtimin, version i ri Mazda CX-5 ofron të gjithë pasagjerëve një ndjenjë të fortë të Jinba Ittai, atë lidhje të shkëlqyeshme dhe ndjenjë uniteti me makinën.

Ne saj te evolucionit KODO DESIGN qe eshte i pakonkurueshem, pamja e jashteme eshte e qete dhe natyrale me ngjyren e re vibrante Soul Red Crystal dhe kabina e gjerë, qendra e të ciles është njeriu është i qetë dhe jashtëzakonisht i rehatshëm për ju dhe për çdo pasagjer. E përsosur për udhëtime të gjata me familjen dhe miqtë. Falë teknologjisë së avancuar të sigurisë i-ACTIVSENSE, të gjithë mund të relaksohen dhe të gëzojnë udhetimin. Ndani gëzimin e një eksperience të jashtëzakonshme ngarje te makines.

 • Ngjyra e re premium, Soul Red Crystal

 • Shpejtësia maksimale: 208 km / h *
 • Ekran i ri aktiv per drejtuesin e mjeti me njohjen e shenjave te trafikut

 • Përshpejtimi: 100 km / h në 9,0 sekonda *
 • Brendësia e re është projektuar perreth shoferit.

 • Konsumi i karburantit: 5.0 - 6.8 l / 100 km **
 • Përmirësim i të automjetit në sajë të sistemit të kontrollit G-Vectoring
 • Emetimet e CO2: 2: 132 - 159 g / km **

 • Drive i-ACTIV


 • * Të dhënat janë të bazuara versinin Mazda CX-5 SKYACTIV-D 2,2 (175 KS) AWD, 6MT
  ** Vlerat minimale dhe maximale  Inovacioni është ai c’ka e ben versionin Mazda CX-5 e re kaq të veçantë.
  Ngasim makinën së bashku


  Mazda beson në krijimin e një lidhje emocionale mes makinë dhe shoferit si ajo mes kalit dhe kalorësit. Kjo sjell ne një udhëtim më dinamik, përgjegjshmëri më të mirë dhe - mbi të gjitha - më shumë kënaqësi ne ngarje.

  Kur ngisni një Mazda ju nuk jeni kurre vetem. Makina dhe shoferi jane në harmoni të përsosur